[fullwidth background_color=”#24292d” background_image=”” background_parallax=”none” enable_mobile=”no” parallax_speed=”0.3″ background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_webm=”” video_mp4=”” video_ogv=”” video_preview_image=”” overlay_color=”” overlay_opacity=”0.5″ video_mute=”yes” video_loop=”yes” fade=”no” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”50px” padding_bottom=”0px” padding_left=”50px” padding_right=”50px” hundred_percent=”yes” equal_height_columns=”yes” hide_on_mobile=”no” menu_anchor=”” class=”” id=””][fusion_text]

 

[/fusion_text][separator style_type=”single” top_margin=”5%” bottom_margin=”5%” sep_color=”” border_size=”” icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center” class=”” id=””][fusion_text]

UWAGA DLA POCZĄTKUJĄCYCH:

Swój pierwszy tydzień treningowy w CrossFit Wrocław rozpocznij od dwóch treningów INTRO!

 

UWAGA: na zajęcia Intro obowiązują zapisy (nr tel.: 500 126 475) – pierwsze zajęcia gratis

 

Wszystkie treningi prowadzone są w afiliowanym klubie CrossFit przez certyfikowanych trenerów CrossFit Level 1.

[/fusion_text][separator style_type=”single” top_margin=”5%” bottom_margin=”5%” sep_color=”” border_size=”” icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center” class=”” id=””][fusion_code]Q2xpY2sgZWRpdCBidXR0b24gdG8gY2hhbmdlIHRoaXMgY29kZS4=[/fusion_code][separator style_type=”single” top_margin=”5%” bottom_margin=”5%” sep_color=”” border_size=”” icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center” class=”” id=””][fusion_text]

Ścieżka rozwoju w boxie crossfitowym, czyli jak z klubowicza uczynić członka community

Udało się! Mamy nowego klubowicza. Box przeżywa prawdziwe oblężenie. W jednym miejscu gromadzą się zaprawieni w boju atleci i osoby, które pierwszy raz będą trzymać w rękach rurkę PCV. Jak z obcych dla siebie klubowiczów stworzyć zgrany zespół? Jak wyznaczać nowe cele, żeby nie zniechęcić, a zmotywować do pracy?

Intro – witaj w naszym świecie

CrossFit jest dla wszystkich. To przekonanie, które musimy zaszczepić w osobach, które rozpoczynają swoją przygodę. Obojętnie czy jest to młoda mama, która chce wrócić do formy, trenujący kulturystycznie dwudziestoparolatek, czy studentka, która chodziła tylko na zumbę. Nikt z nich nie znalazł się w boxie przypadkowo. Być może jeszcze nie są tego świadomi, ale przywiodła ich tu myśl o zmianie nie tylko ciała, ale również stylu życia.

Boimy się tylko tego, czego nie znamy

WOD, DU czy AMRAP to skróty, które mogą przyprawić o ból głowy nie tylko nowego klubowicza, dlatego CrossFit zaczynamy od zajęć Intro. Trener oswaja podczas nich z nazewnictwem i specyfiką treningu. Każde spotkanie dedykujemy nauce jednego z podstawowych ruchów funkcjonalnych, których zwieńczeniem jest wykonanie pierwszego WOD-a. Po wprowadzeniu, introwicz jest gotowy na kolejny krok – zajęcia dla początkujących. Na tym etapie dbamy również o to, by klubowicze dowiedzieli się, że istnieje coś takiego jak mobilność, poznali swoje ograniczenia i zyskali pewność, że trening bazujący na ruchach wykonywanych na co dzień np. przy podnoszeniu czegoś z ziemi, naprawdę polepszy jakość ich życia.

Beginners

Wyposażeni w podstawową wiedzę, pełni zapału i nadziei, nowi klubowicze dołączają do beginnersów. Teraz widzą w praktyce, na czym polega skalowanie i przekonują się, że ten sam trening mogą wykonywać obok siebie osoby o różnym stopniu zaawansowania. Klubowicze zostają w tej grupie, dopóki nie opanują techniki w stopniu, który pozwala na bezpieczne zwiększenie ciężaru. Wśród beginnersów szczególną uwagę zwracamy na osoby, które dopiero zakończyły Intro. Chcemy nie tylko nauczyć ich poprawnych wzorców ruchowych, ale także sprawić, by poczuli się częścią wspierającej się społeczności. W tym celu często układamy treningi drużynowe, składające się z osób o różnym stażu treningowym, żeby starsi zaszczepiali w młodszych bakcyla zdrowej rywalizacji i chęci przekraczania swoich granic.

Advanced

Uczestnictwo w zajęciach dla zaawansowych to znak, że klubowicz wykonał wcześniej ogromną pracę nad sobą. Zmagał się z techniką, mobilnością, ciężarem. Wyszedł ze swojej strefy komfortu i jest gotowy na wymagający trening. Różnica w programowaniu zajęć dla początkujących a zaawansowanych polega przede wszystkim na rodzaju ćwiczeń, objętości i ciężarze. W tej grupie rzucamy klubowiczom wyzwania w postaci dwuboju olimpijskiego, a więc przygotowujemy dla nich sprawdzian składający się ze złożonych ruchów, nad których techniką pracuje się miesiącami. Kiedy ktoś wciąż czuje niedosyt – kierujemy go do grupy Athletes.

Athletes

Jeśli klubowicz przychodzi pierwszy na WOD-a, bo nie wyobraża sobie treningu bez mobility i aktywacji, stwierdza, że musi poprawić technikę, choć należy do czołówki advanced, trenuje z grupą, a później zmaga się z innymi elementami, bo musi być w formie na kolejną sesję – jest to wyraźny sygnał, że aspiruje wyżej niż współzawodnictwo w boxie. Naszym zadaniem jest wychwycenie takich osób i dołączenie ich do grupy Athletes. Tam zajmie się nimi trener, który ułoży skrojony na miarę ich potrzeb program treningowy. Zupełnie zmieni się ich perspektywa porównawcza, bo od tej pory będą trenować z zawodowymi crossfiterami. Zaczną myśleć o startach i planować karierę crossfitera. Naszą rolą jest podsuwanie im nowych wyzwań i kreowanie wizji dołączenia do drużyny Athletes.

Jedna rodzina

Beginners, Advanced czy Atheletes – każdy z nich zaczynał kiedyś od Intro. Wszyscy przechodzili tą samą drogę, żeby znaleźć się w danym miejscu. Traktowanie klubowiczów o różnym poziomie zaawansowania tak samo, motywowanie ich, wyznaczanie realnych celów i dawanie odpowiednich narzędzi do ich realizacji jest podstawą programowania ścieżki rozwoju klubowicza zgodnie z naszym HES Concept. Naszym zdaniem tylko holistyczne podejście do treningu i budowanie community w klubie pozwala na stworzenie miejsca, w którym klubowicze chcą ćwiczyć i się rozwijać.

by Martyna Bieżyńska

[/fusion_text][/fullwidth][fullwidth background_color=”” background_image=”” background_parallax=”none” enable_mobile=”no” parallax_speed=”0.3″ background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_webm=”” video_mp4=”” video_ogv=”” video_preview_image=”” overlay_color=”” overlay_opacity=”0.5″ video_mute=”yes” video_loop=”yes” fade=”no” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”” padding_top=”20″ padding_bottom=”20″ padding_left=”” padding_right=”” hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” hide_on_mobile=”no” menu_anchor=”” class=”” id=””][/fullwidth]

Close Menu