JOIN US!

Swoje pierwsze dwa tygodnie na Morskim Oku rozpocznij od treningów INTRO!

INTRO odbywają się w poniedziałki, środy oraz piątki o godzinie 17:00

INTRO to połączenie teorii i praktyki, zajęcia na których dowiesz się wszystkiego o dyscyplinie jaką jest CrossFit oraz o głównych zasadach związanych z treningiem funkcjonalnym.

Musisz wiedzieć jak dane ćwiczenie funkcjonalne wykonać i tego nauczymy Cię w dwóch tygodniowych blokach treningowych:

☑️Tydzień 1 INTRO
Squat, Deadlift, Clean

☑️ Tydzień 2 INTRO
Press / Thruster, Pull up / TTB, Snatch

☑️ W drugim tygodniu możesz (ale nie musisz) dodatkowo chodzić na zajęcia : kalistenika / mobility / kettlebells

Zapisz się już teraz

Ścieżka rozwoju wg. koncepcji Health & Performance

Udało się! Mamy nowego klubowicza. Box przeżywa prawdziwe oblężenie. W jednym miejscu gromadzą się zaprawieni w boju atleci i osoby, które pierwszy raz będą trzymać w rękach rurkę PCV. Jak z obcych dla siebie klubowiczów stworzyć zgrany zespół? Jak wyznaczać nowe cele, żeby nie zniechęcić, a zmotywować do pracy?

Boimy się tylko tego, czego nie znamy

CrossFit jest dla wszystkich. To przekonanie, które musimy zaszczepić w osobach, które rozpoczynają swoją przygodę. Obojętnie czy jest to młoda mama, która chce wrócić do formy, trenujący kulturystycznie dwudziestoparolatek, czy studentka, która chodziła tylko na zumbę. Nikt z nich nie znalazł się w boxie przypadkowo. Być może jeszcze nie są tego świadomi, ale przywiodła ich tu myśl o zmianie nie tylko ciała, ale również stylu życia.

Intro – witaj w naszym świecie

WOD, DU czy AMRAP to skróty, które mogą przyprawić o ból głowy nie tylko nowego klubowicza, dlatego CrossFit zaczynamy od zajęć Intro. Trener oswaja podczas nich z nazewnictwem i specyfiką treningu. Każde spotkanie dedykujemy nauce jednego z podstawowych ruchów funkcjonalnych, których zwieńczeniem jest wykonanie pierwszego WOD-a. Po wprowadzeniu, introwicz jest gotowy na kolejny krok – zajęcia takie jak WOD40/60 i 90 oraz szeroki wybór naszych zajęć dodatkowych. Na tym etapie dbamy również o to, by klubowicze dowiedzieli się, że istnieje coś takiego jak mobilność, poznali swoje ograniczenia i zyskali pewność, że trening bazujący na ruchach wykonywanych na co dzień np. przy podnoszeniu czegoś z ziemi, naprawdę polepszy jakość ich życia.

Zajęcia WOD 40, 60 & 90

Wyposażeni w podstawową wiedzę, pełni zapału i nadziei, nowi klubowicze mogą swobodnie testować różne zajęcia dostępne w grafiku. Dla tych, którzy zdecydują się kontynuować CrossFitową ścieżkę rozwoju podstawą będą zajęcia WOD40, 60 oraz 90. Liczby te wskazują na czas trwania poszczególnych zajęć. Bazową jednostkę treningową w ciągu dnia stanowią godzinne klasy WOD60. Ich skróconą wersją, okrojoną o część siłową są szybkie WOD40. Z kolei trwające 1,5h WOD90 to grupa trenująca od poniedziałku do czwartku od godziny 20:00, która poświęca dodatkowy czas na realizację długofalowego planu wzrostu siły i wytrzymałości. Na tym etapie klubowicze widzą w praktyce, na czym polega skalowanie i przekonują się, że ten sam trening mogą wykonywać obok siebie osoby o różnym stopniu zaawansowania.

Zajęcia ADVANCED WOD

Jeśli klubowicz przychodzi pierwszy na WOD-a, bo nie wyobraża sobie treningu bez mobility i aktywacji, stwierdza, że musi poprawić technikę, choć należy do czołówki, trenuje z grupą, a później zmaga się z innymi elementami, bo musi być w formie na kolejną sesję – jest to wyraźny sygnał, że aspiruje wyżej niż współzawodnictwo w boxie. Naszym zadaniem jest wychwycenie takich osób i dołączenie ich do grupy Advanced. Tam zajmie się nimi trener, który ułoży skrojony na miarę ich potrzeb program treningowy. Zupełnie zmieni się ich perspektywa porównawcza, bo od tej pory będą mieli możliwość trenować z zawodowymi crossfiterami. Na tym etapie mogą zacząć myśleć o startach w zawodach i planować karierę. Naszą rolą jest podsuwanie im nowych wyzwań i kreowanie wizji dołączenia do reprezentacji CrossFit Wrocław. Zajęcia Advanced trwają 90 minut i prowadzą je nasi weterani najważniejszych zawodów The CrossFit Games: Szymon Urbański (Reebok CrossFit Games 2017) oraz Peter Szczyciński (Reebok CrossFit Games – Regionals 2018).

Jedna Rodzina

Niezależnie na jakim etapie są teraz  – każdy z nich zaczynał kiedyś od Intro. Wszyscy przechodzili tą samą drogę, żeby znaleźć się w danym miejscu. Traktowanie klubowiczów o różnym poziomie zaawansowania tak samo, motywowanie ich, wyznaczanie realnych celów i dawanie odpowiednich narzędzi do ich realizacji jest podstawą programowania ścieżki rozwoju klubowicza zgodnie z naszą koncepcją. Naszym zdaniem tylko holistyczne podejście do treningu i budowanie community w klubie pozwala na stworzenie miejsca, w którym klubowicze chcą ćwiczyć i się rozwijać.

Jeśli podjąłeś już decyzję i chcesz zakupić karnet, możesz zrobić to w klubie lub online poniżej

Wybierając zakup karnetu online, pamiętaj o zgłoszeniu się na recepcji przy najbliższej wizycie celem podpisania umowy i odbioru karty członkowskiej (nie dotyczy wejść jednorazowych oraz karnetu miesięcznego open gym bez umowy).

Wstąp do społeczności Health & Performance

Staraliśmy się zamieścić na stronie wszystkie informacje, które mogą Cię interesować. Jednak najlepszą wizytówką tego, co i jak robimy, będzie poczucie tego na własnej skórze. Dlatego zapraszamy Cię do Morskiego Oka i gwarantujemy, że będziesz pod wrażeniem! Skąd ta pewność? Wynika z faktu, że z taką siłownią jak nasza, na pewno nie miałeś do tej pory do czynienia. Pierwsze wejście jest zupełnie za darmo. Porozmawiamy, poćwiczymy i podejmiesz decyzję.

Close Menu